flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Організація роботи з електробезпеки у 7ААС

04 березня 2021, 16:14

Щодня ми використовуємо електрообладнання, перебуваючи як на роботі, так і вдома. Однак слід пам’ятати, що недотримання правил користування електроприладами може становити серйозну небезпеку для життя й здоров’я людини. Саме тому на будь-якому підприємстві, в установі чи організації незалежно від виду діяльності та форми власності важливо правильно організувати роботу з електроустановками.
Безпека працівників та відвідувачів у Сьомому апеляційному адміністративному суді понад усе. Тому для запобігання нещасним випадкам і аваріям у Сьомому апеляційному адміністративному суді розроблено й затверджено спеціальні положення та інструкції, яких зобов’язані дотримуватись усі працівники суду.
Також у суді є працівник, відповідальний за справний стан і безпечну експлуатацію електрогосподарства суду, який щодня здійснює перевірку стану електроустановок. Такий працівник обов’язково пройшов перевірку знань у встановленому порядку.
А з метою запобіганню електротравматизму працівників суду фахівці, що виконують функції служби охорони праці у суді, періодично проводять з усіма працівниками суду інструктажі з питань електробезпеки та спеціальні тренінги.
Однак найголовніше у роботі з електрообладнанням – це дотримуватись простих правил безпеки, які ми сьогодні вам і нагадаємо.

1. Якщо ви працюєте за комп’ютером, не допускайте потрапляння води на електроприлади (зокрема не ставте поблизу нього вази з квітами, чашки з кавою або чаєм, склянки з водою). Пам’ятайте, що вода – хороший електропровідник, і, необачно пролита біля комп’ютера, вода може спричинити вихід з ладу електрообладнання і навіть електротравму.
2. Завершуючи роботу з електрообладнанням, витягуйте вилку від шнура електроприладу з розетки, але тільки не тягніть за шнур. Також обов’язково стежте за справністю ізоляції мережевого шнура, тому що будь-який дотик до оголеного проводу може призвести до електротравми.
Ніколи не торкайтесь електроприладів мокрими руками і не залишайте електроприлади на мокрій поверхні.
3. Не використовуйте електроприлади у разі виявлення пошкодження ізоляції проводів.
4. Вентиляційні отвори електроприладів – теж зона підвищеної уваги. Не допускайте попадання в них рідин або металевих предметів. Не кладіть на поверхню електроприладів дрібні металеві речі (скріпки, шпильки, ключі тощо). Водночас не закривайте вентиляційні отвори приладів для запобіганню їхнього займання.
5. Не залишайте електроприлади ввімкненими без нагляду (особливо телевізори, музичні центри, комп’ютери тощо). Зазвичай, не дозволяється залишати прилад у черговому режимі більше ніж на 1 – 2 доби.
6. Не виконуйте ремонт електричних приладів самостійно. Довіряйте цю справу кваліфікованим спеціалістам. Бажання самостійно полагодити будь-який електроприлад може призвести до удару електричним струмом.
І пам’ятайте: правильно організована робота та суворе дотримання правил електробезпеки дозволить запобігти надзвичайним ситуаціям та пов’язаним з ними негативним наслідкам.

За інформацією відділу господарського забезпечення 7ААС