Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
V Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні виклики та актуальні проблеми судової реформи в Україні» сьогодні у онлайн режимі об’єднала як вітчизняних, так і міжнародних правників-науковців та юристів-практиків.
Голова Сьомого апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмишин став доповідачем у секції «Актуальні питання розвитку системи правосуддя». Зокрема, очільник 7ААС висловив думки щодо судової реформи в контексті розвитку соціальної держави. Доповідаючи, Віталій Кузьмишин не оминув увагою питання виконання судових рішень. «Завершенням судового процесу має бути виконання судового рішення, а це в свою чергу забезпечуватиме належний рівень довіри до судової влади», - зауважив голова 7ААС.
Основні меседжі тематичної доповіді очільника 7ААС можна сформулювати так:
• Україна як соціальна держава – це високорозвинена, правова, демократична держава, яка визначає людину найвищою соціальною цінністю і забезпечує її права та свободи.
• Відповідно до Конституції людина має бути захищеною. Цей захист у правовому полі забезпечують суди. Саме на судові інституції суспільство покладає особливу відповідальність за утвердження законності у країні, де сформоване громадянське суспільство.
• Роль судів у соціальній державі важлива і почесна, оскільки вони мають особливу місію захистити право людини, яка діє відповідно до закону, та захистити соціальну рівність та соціальні гарантії особи.
• Таким чином, судова реформа має відбуватись крізь призму розуміння того, що Україна людиноорієнтована соціальна держава, де право громадян напряму забезпечується судом.
• Судова гілка влади, як і по суті кожний державний орган, повинна забезпечувати потреби суспільства. Саме тому процес змін у контексті реформування судової влади не можливий без врахування інтересів громадян.
До участі у цьому масштабному науково-практичному заході долучились представники судової та законодавчої гілок влади, викладачі з провідних юридичних ВНЗ України, а також науковці з Німеччини, Румунії та США.
Учасники мають на меті обмін думками у важливих питаннях державотворення та напрацювання спільних рішень з актуальних проблем реалізації судової реформи в Україні.
Організаторами цього фахового заходу є кафедра процесуального права Чернівецького університету імені Ю. Федьковича у співпраці з Німецько-українською асоціацією юристів.