flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Англійська для держслужбовців: чого очікувати

26 липня 2023, 15:19

Англійська мова є однією з офіційних мов Європейського Союзу, Ради Європи, Організації Об’єднаних Націй та Організації Північноатлантичного договору.

Наразі одним з пріоритетів національних інтересів України визначено інтеграцію у євроатлантичний безпековий простір з метою набуття членства в Організації Північноатлантичного договору. Також Україна має статус кандидата у члени Європейського Союзу. А тому надважливо вивчати англійську мову, адже її незнання значно обмежує наші можливості як держави.

Разом з тим англійська мова вже давно вважається міжнародною, а тому володіння нею в умовах сучасності та інтеграції до європейської спільноти перестає бути правом і частіше перетворюється на обов’язок.

Так, проєктом Закону України «Про застосування англійської мови в Україні» передбачено список осіб, які будуть зобов’язані володіти англійською мовою. Зокрема, такі нововведення стосуються державних службовців категорії «А»;  державних службовців категорії «Б» і «В», перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України; голови місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників; військовослужбовців офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України; поліцейських середнього та вищого складу Національної поліції України, посад начальницького складу інших правоохоронних органів, посад начальницького складу служби цивільного захисту, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України; прокурорів; у податкових та митних органах, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України; керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.  

Також варто зазначити, що особам, які обіймають вищезазначені посади, за володіння англійською мовою на рівні не нижче «В2» будуть виплачуватись надбавки до основної заробітної плати. Відповідний порядок буде доручено затвердити Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом.

За інформацією відділу аудиту, ревізії та планово-фінансової діяльності
Сьомого апеляційного адміністративного суду