Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Джерело: Закон і бізнес
Керівникам держустанов варто мінімізувати витрати на відрядження працівників і, по можливості, проводити зустрічі, переговори тощо в онлайні. Бо відшкодування цих видатків не є пріоритетом для бюджету.
Свого часу до постанови КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 2.02.2011 №98 було внесено зміни. Відповідно для відряджень по Україні розмір добових склав 300 грн., а гранична сума витрат на найм житла— 900 грн. на добу, інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на відділ бухгалтерського обліку та звітності Сьомого ААС.
Водночас з метою належного врегулювання питання відшкодування витрат на відрядження в межах України в умовах воєнного стану Кабінет Міністрів прийняв постанову від 21.03.2022 №345. Нею встановлено, що на період дії воєнного стану відшкодування фактичних витрат, що перевищують граничну суму витрат на найм житлового приміщення, визначену для України додатком 1 до постанови КМ №98, здійснюється з дозволу керівника згідно з документами, які підтверджують витрати. Однак ця сума все одно не може перевищувати 1800 грн. за добу (без урахування ПДВ).
Крім того, відзначають в Сьомому ААС, витрати на службові відрядження повинні узгоджуватись із розміром коштів, що передбачені у кошторисах та планах
використання бюджетних коштів. При цьому Уряд зобов’язав мінімізувати витрати на службові відрядження через оптимізацію кількості відряджених, строків їх перебування у відрядженні, а також шляхом зменшення витрат на оплату проїзду, найм житла тощо.
Також постановою КМУ «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» від 9.06.2021 №590 (зі змінами) передбачено, що відшкодування за відрядження працівників бюджетних установ здійснюватиметься лише за видатками загального фонду державного та місцевих бюджетів. Це означає, що виплати із загального фонду будуть ранжуватися за пріоритетністю і відповідно відшкодування витрат на відрядження може відтерміновуватися.