Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Джерело: Закон і бізнес
При передачі справ з одного суду до іншого на підставі ст. 29 КАС іноді не забезпечується контроль за підтвердженням сплати судового збору (учасники сплачують за платіжними реквізитами суду, до якого первинно подавалась позовна заява).
Типові ситуації проаналізували у Сьомому ААС:
Так, суд отримує позовну заяву чи з підтвердженням сплати судового збору, чи без такого підтвердження, але далі за наявності передбачених процесуальним законодавством підстав без відкриття провадження передає відповідну справу на розгляд іншому суду. При цьому, оскільки провадження у справі не відкривалось, повнота сплати та зарахування судового збору не перевіряється.
Статтею 9 Закону «Про судовий збір» передбачено, що зарахування судового збору перевіряється судом перед відкриттям провадження. Тобто обов’язок перевірити повноту сплати судового збору покладається на суд, який відкриває провадження.
З метою запобігання втрати контролю за повнотою сплати судового збору судам, до яких первісно подавалась позовна заява (інша заява, скарга) перед винесенням рішення про передачу матеріалів справи на розгляд іншому суду, варто перевіряти повноту зарахування судового збору та повідомляти про це суд, якому передаються такі справи.
У разі передачі матеріалів справи на розгляд іншому суду в супровідному листі доцільно повідомляти про зарахування (чи не зарахування) судового збору та додавати, за наявності, завірену відділом діловодства
(канцелярією) суду копію виписки про підтвердження зарахування коштів. Також доцільно повідомляти про наявність чи відсутність подання про повернення коштів судового збору за платіжними документами, що знаходяться у справі.
Таким чином, у разі передачі справ між судами варто налагодити активну взаємодію щодо питання сплати судового збору.