Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Джерело: Юридична газета
Війна з рф триває вже більше пів року і дедалі важче підтримувати свій життєвий тонус та «бути у строю». Аби не опустити руки та банально не «вигоріти» потрібно періодично поповнювати запаси сил та енергії. Тож де і в чому черпати ресурси, аби зберегти продуктивність?
Ось декілька порад, які варто спробувати.
1. Знайдіть баланс між відпочинком та роботою.
Як би не хотілось поринути з головою у роботу без часу на відпочинок, аби зробити якомога більше чи уникнути зайвих думок – це не варіант. Рано чи пізно такий інтенсив призведе до фізичного та емоційного виснаження. Тому важливо відпочивати для того, щоб швидко відновитися та зарядитися енергією для реалізації нових задумів. Водночас не обов’язково брати тривалу відпустку – достатньо повністю відволіктися від думок про роботу та робити паузи, які тривають не менше 20 хвилин.
2. Дотримуйтесь гігієни сну.
Правильна гігієна сну є важливою умовою повноцінного відпочинку. Ви не будете почувати себе добре, поки не нормалізуєте сон. В умовах війни це зробити важко, зважаючи на нічні повітряні тривоги. Крім того, погані новини чи підвищена тривожність можуть ускладнити процес засинання. Тож варто усунути ряд причин, які можуть заважати заснути: користування перед сном гаджетами, вживання важкої їжі на ніч чи міцного чаю, кави тощо.
3. Влаштуйте інформаційний детокс.
Не випалюйте себе дотла негативними новинами, репостами кадрів подій, на які неможливо дивитись без сліз. Надмірне споживання негативної інформації викликає лише занепокоєння та страх — і ще більше поглиблює відчуття втоми та не дає можливості розумово відпочити. Дуже важливо в цей час правильно фільтрувати інформацію та довіряти тільки офіційним джерелам.
4. Запровадьте у щоденній діяльності ресурсні активності — речі, які приносять вам особисте задоволення.
Це може бути спорт, кулінарія, творчість. Для багатьох знизити стрес допомагає читання. Крім того, це гарний варіант знайти відповіді на запитання, у тому числі на ті болючі, які сьогодні виникають у всіх українців і, зокрема, у юристів, покликанням яких є встановлення справедливості.
5. Живіть тут і зараз.
Не ставте життя на паузу, не втрачайте сьогоднішній день, він безцінний. Адже завтра ще немає, а учора – вже немає. Важливо розуміти, що кожен день — це бій, але навіть під час бою потрібно не забувати жити.
Звичайно, і в крайності не потрібно впадати. Жити лише сьогоденням і нічого не робити з думкою про завтра - це помилкова тактика, адже майбутнє теж народжується сьогодні.